Védőoltás utáni reakció
Orvos válaszol rovatKérdező
Tisztelt Doktor Úr!
Tavaly 2-szer voltam beteg tüdőgyulladás miatt /35 éves vagyok/, ezért feladtam az elveimet és elmentem védőoltásra, mit azóta nagyon megbántam. 5 napja kaptam tüdőgyulladás elleni védőoltást. 2 napig lázas voltam, az elmúlt, de az oltás helyén kb. 15 cm-es ovális alakú vörös folt van, ami nagyon fáj, hiába borogatom, és kenegetem Phenylbutazon krémmel. Ez normális reakció? Olvastam, hogy előfordulhat ilyesmi, de másnak is ennyire fáj?
Orvosszakértő
Kedves Kérdező!
Az oltást követően leggyakrabban jelentkező mellékhatások az oltás helyén fellépő érzékenység, vörösség, melegség, duzzanat és keménység, valamint a láz. Ezek a reakciók gyakoribbak az ismételt oltást követően, mint az első oltás után. További mellékhatások lehetnek
fájdalom az oldatos injekció helyén,az oltott végtag duzzanata,az oltott végtag mozgáskorlátozottsága.
A fájdalmas végtagjára naponta többször tegyen hideg vizes borogatást, a gyulladásos tünetek további enyhítésére használjon antihisztamin tartalmú gélt.
Remélhetőleg a közeljövőben az oltás hatására nem fog tüdőgyulladásban ismételten megbetegedni.
